zdrowszy pl

Piękna cera to marzenie każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że pierwszy młodzieńczy trądzik, który nie rzadko może towarzyszyć kobiecie przez całe życie, bywa źródłem ogromnych kompleksów. O ile warto jest skierować się po pomoc do dermatologa, o tyle na powstanie problemów ze skórą, wpływ może mieć również nieprawidłowa dieta.

Co jeść dla poprawy skóry?

Pojawienie się trądziku na twarzy świadczy przeważnie o rozpoczęciu procesów dojrzewania u młodej osoby. Niestety, czasami trądzik bywa bardzo trudny do usunięcia go. Według niektórych teorii, trądzik może mieć również związek z ilością nagromadzonych w organizmie toksyn. Sposobem na przywrócenie równowagi może być zwiększenie spożywania produktów zawierających probiotyki, takich jak jogurty czy też kefiry.

W przypadku silnego trądziku należy zrezygnować ze spożywania potraw zawierających tłuszcze nasycone oraz cukry. Niezdrowe przekąski, tłuste jedzenie oraz gazowane napoje, warto jest zastąpić warzywami, owocami oraz produktami zbożowymi czy też pochodzenia mlecznego. Na wygląd naszej skóry ogromny wpływ ma witamina A oraz E, uważane powszechnie za witaminy młodości. To właśnie one mają za zadanie nadanie skórze sprężystości oraz miękkości. Niewskazane jest również narażanie skóry na działanie silnych promieni słonecznych. Mogą one nie tylko podrażnić skórę, ale przede wszystkim przyczyniają się do nadmiernej utraty wody z organizmu.